Information on prescription medications should only be viewed by healthcare professionals.
Are you a health care worker?
Prieinamumas
Prieinamumo režimai
Epilepsijos saugus režimas
Sumažina spalvų intensyvumą ir pašalina mirksėjimus
Šis režimas leidžia žmonėms su epilepsija saugiai naudotis svetaine, pašalinant pavojų patirti priepuolius, kurie gali kilti dėl mirksinčių ar mirguliuojančių animacijų ir pavojingų spalvų derinių.
Regos negalią turinčių žmonių režimas
Pagerina svetainės vizualus
Šis režimas pritaiko svetainę patogumui žmonėms su regos negalia, tokiomis kaip regėjimo pablogėjimas, tunelinė rega, katarakta, glaukoma ir kitais sutrikimais.
Kognityvinės negalios režimas
Padeda susitelkti į specifinį turinį
Šis režimas siūlo įvairias pagalbos galimybes, kad žmonės su kognityviniais sutrikimais, tokiais kaip disleksija, autizmas, insultas ir kiti, galėtų lengviau susitelkti į svarbiausius svetainės elementus.
ADHD draugiškas režimas
Sumažina trukdžius ir pagerina susikaupimą
Šis režimas padeda vartotojams su ADHD ir neurovystymosi sutrikimais lengviau skaityti, naršyti ir susitelkti į pagrindinius svetainės elementus, tuo pačiu ženkliai sumažinant trukdžius.
Aklojo režimas
Leidžia naudotis svetaine su ekrano skaitytuvu
Šis režimas pritaiko svetainę, kad ji būtų suderinama su ekrano skaitytuvais, tokiais kaip JAWS, NVDA, VoiceOver ir TalkBack. Ekrano skaitytuvas – tai programinė įranga akliesiems, įdiegta kompiuteryje ir išmaniuosiuose telefonuose, ir svetainės turi būti suderinamos su šia programa.
Skaitomoji patirtis
Turinio mastelis
Numatytasis
Teksto didintojas
Skaitoma šriftas
Disleksijai draugiškas
Pabrėžti pavadinimus
Pabrėžti nuorodas
Šrifto dydis
Numatytasis
Eilučių aukštis
Numatytasis
Rašto tarpai
Numatytasis
Kairė išeitis
Centruota
Dešinė išeitis
Vizualiai maloni patirtis
Tamsus kontrastas
Šviesus kontrastas
Monochrominis
Aukštas kontrastas
Aukšta sodrumo reikšmė
Žemas sodrumas
Reguliuoti teksto spalvas
Reguliuoti pavadinimų spalvas
Reguliuoti fono spalvas
Lengva orientacija
Išjungti garsus
Slėpti nuotraukas
Paslėpti "Emoji
Skaitymo vadovas
Sustabdyti animacijas
Skaitymo kaukė
Pabrėžti užvedus
Pabrėžti fokusą
Didelis tamsus kursorius
Didelis šviesus kursorius
Kognityvinis skaitymas
Virtualus klaviatūra
Navigacijos klavišai
Balsinė navigacija
Prieinamumo pareiškimas
olpha.lt
14 birželio, 2025
Atitikties būsena
Mes tvirtai tikime, kad internetas turi būti prieinamas ir pasiekiamas kiekvienam, ir esame įsipareigoję teikti svetainę, kuri būtų prieinama kuo platesnei auditorijai, nepaisant aplinkybių ir gebėjimų.
Norėdami įgyvendinti šį tikslą, siekiame kuo griežčiau laikytis Pasaulinio žiniatinklio konsorciumo (W3C) Žiniatinklio turinio prieinamumo gairių 2.1 (WCAG 2.1) AA lygiu. Šios gairės paaiškina, kaip padaryti žiniatinklio turinį prieinamą žmonėms su įvairiomis negaliomis.Laikydamiesi šių gairių, mes užtikriname, kad svetainė būtų prieinama visiems žmonėms: akliesiems, žmonėms su judėjimo sutrikimais, regos sutrikimais, kognityvinėmis negaliomis ir kt.
Ši svetainė naudoja įvairias technologijas, kurios padeda ją padaryti prieinamą visada ir bet kuriomis sąlygomis. Mes naudojame prieinamumo sąsają, kuri leidžia žmonėms su specifinėmis negaliomis pritaikyti svetainės UI (vartotojo sąsają) ir pritaikyti ją pagal jų asmeninius poreikius.
Be to, svetainė naudoja AI pagrindu veikiančią programą, kuri veikia fone ir nuolat optimizuoja jos prieinamumo lygį. Ši programa remedia svetainės HTML kodą, pritaiko funkcionalumą ir elgseną ekrano skaitytuvams, naudojamiems akliesiems, ir klaviatūros funkcijas, naudojamas žmonių su judėjimo sutrikimais.
Jei pastebėjote klaidą ar turite idėjų patobulinimams, mes mielai išgirsime iš jūsų. Su svetainės operatoriais galite susisiekti naudodami šį el. pašto adresą olpha@olpha.eu
Ekrano skaitytuvas ir klaviatūros navigacija
Mūsų svetainė taiko ARIA atributus (prieinamieji turtingi interneto įrankiai), kartu su įvairiais elgsenos pokyčiais, kad užtikrintų, jog aklieji vartotojai, naudojantys ekrano skaitytuvus, galėtų skaityti, suprasti ir naudotis svetainės funkcijomis. Kai tik vartotojas su ekrano skaitytuvu įeina į svetainę, jis nedelsiant gauna raginimą įjungti ekrano skaitytuvo profilį, kad galėtų efektyviai naršyti ir valdyti svetainę. Štai kaip mūsų svetainė atitinka kai kurias svarbiausias ekrano skaitytuvų reikalavimus, kartu su konsolės ekrano nuotraukomis ir kodo pavyzdžiais:
Ekrano skaitytuvo optimizavimas: Mes vykdome foninį procesą, kuris išmoksta svetainės komponentus nuo pradžios iki galo, kad užtikrintų nuolatinę atitiktį, net ir atnaujinant svetainę. Šiame procese mes teikiame ekrano skaitytuvams prasmingus duomenis, naudodami ARIA atributų rinkinį. Pavyzdžiui, mes pateikiame tikslius formų žymelius, aprašymus veikliems piktogramoms (socialinių tinklų piktogramos, paieškos piktogramos, krepšelio piktogramos ir kt.), formų įvedimo patikros gaires, elementų vaidmenis, tokius kaip mygtukai, meniu, modaliniai dialogai (iššokantys langai) ir kt. Be to, foninis procesas nuskenuoja visas svetainės nuotraukas ir pateikia tikslius ir prasmingus aprašymus kaip ALT (alternatyvų tekstą) žymą tiems vaizdams, kurie neturi aprašymų. Taip pat jis ištrauks tekstus, įterptus į vaizdą, naudodamas OCR (optinį simbolių atpažinimą). Norėdami įjungti ekrano skaitytuvų nustatymus bet kuriuo metu, vartotojai turi paspausti Alt+1 klaviatūros kombinaciją. Ekrano skaitytuvų vartotojai taip pat gauna automatiškai pranešimus, kad įjungtų ekrano skaitytuvo režimą, kai tik jie įeina į svetainę.
Šie nustatymai suderinami su visais populiariausiais ekrano skaitytuvais, įskaitant JAWS ir NVDA.
Klaviatūros navigacijos optimizavimas: Foninis procesas taip pat pritaiko svetainės HTML ir prideda įvairius elgsenos pokyčius, naudodamas JavaScript kodą, kad svetainė būtų valdomas per klaviatūrą. Tai apima galimybę naršyti svetainėje naudojant Tab ir Shift+Tab klavišus, valdyti išskleidžiamus meniu rodyklių klavišais, juos uždaryti naudojant Esc, aktyvinti mygtukus ir nuorodas naudojant Enter, naršyti tarp radijo mygtukų ir langelių naudojant rodyklių klavišus ir užpildyti juos su Spacebar arba Enter. Be to, klaviatūros vartotojai ras greito navigavimo ir turinio praleidimo meniu, kurie bus pasiekiami bet kuriuo metu paspaudus Alt+1 arba kaip pirmieji elementai svetainėje naršant klaviatūra. Foninis procesas taip pat tvarko iššokančius langus, nukreipdamas klaviatūros dėmesį į juos, kai jie pasirodo, ir neleisdamas dėmesiui pasimesti už jų ribų.
Vartotojai taip pat gali naudoti spartiuosius klavišus, tokius kaip "M" (meniu), "H" (pavadinimai), "F" (formos), "B" (mygtukai) ir "G" (grafika), norėdami pereiti į specifinius elementus.
Svetainėje palaikomi negalios profiliai
Epilepsijos saugus režimas: šis profilis leidžia žmonėms su epilepsija saugiai naudotis svetaine, pašalinant traukulių riziką, kuri gali kilti dėl mirksinčių ar mirgančių animacijų ir pavojingų spalvų derinių.
Regos sutrikimų režimas: šis režimas pritaiko svetainę vartotojams su regos sutrikimais, tokiais kaip regėjimo blogėjimas, tunelinė rega, katarakta, glaukoma ir kt.
Kognityvinių sutrikimų režimas: šis režimas siūlo įvairias pagalbos galimybes vartotojams su kognityviniais sutrikimais, tokiais kaip disleksija, autizmas, smegenų insultas ir kt., kad jie galėtų lengviau sutelkti dėmesį į svarbiausius svetainės elementus.
ADHD draugiškas režimas: šis režimas padeda vartotojams su ADHD ir neurovystymosi sutrikimais lengviau skaityti, naršyti ir susikoncentruoti į pagrindinius svetainės elementus, žymiai sumažinant trukdžius.
Aklumo režimas: šis režimas pritaiko svetainę ekrano skaitytuvams, tokiems kaip JAWS, NVDA, VoiceOver ir TalkBack. Ekrano skaitytuvas yra programinė įranga akliesiems, įdiegta kompiuteriuose ir išmaniuosiuose telefonuose, ir svetainės turi būti suderinamos su ja.
Klaviatūros navigacijos profilis (judėjimo sutrikimai): šis profilis leidžia žmonėms su judėjimo sutrikimais naudotis svetaine naudojant klaviatūros Tab, Shift+Tab ir Enter klavišus. Vartotojai taip pat gali naudoti spartiuosius klavišus, tokius kaip "M" (meniu), "H" (pavadinimai), "F" (formos), "B" (mygtukai) ir "G" (grafika), norėdami pereiti į specifinius elementus.
Papildomi UI, dizaino ir skaitymo pritaikymai
Šriftų pritaikymas: vartotojai gali didinti arba mažinti šrifto dydį, keisti šrifto tipą (šeimą), reguliuoti tarpą, lygiavimą, eilutės aukštį ir kt.
Spalvų pritaikymas: vartotojai gali pasirinkti įvairius spalvų kontrasto profilius, tokius kaip šviesus, tamsus, apverstas ir monochrominis. Be to, vartotojai gali keisti spalvų schemas, naudojamas pavadinimams, tekstams ir fonams, su daugiau nei septyniais skirtingais spalvų pasirinkimais.
Animacijos: žmonės, sergantys epilepsija, gali sustabdyti visas veikiančias animacijas paspaudę mygtuką. Animacijos, kurias valdo sąsaja, apima vaizdo įrašus, GIF failus ir CSS mirksinčius perėjimus.
Turinio išryškinimas: vartotojai gali pasirinkti pabrėžti svarbius elementus, tokius kaip nuorodos ir pavadinimai. Jie taip pat gali pasirinkti išryškinti tik susikoncentravusius arba užvestus elementus.
Garso išjungimas: vartotojai su klausos prietaisais gali patirti galvos skausmus ar kitus nepatogumus dėl automatiškai paleidžiamo garso. Ši parinktis leidžia vartotojams išjungti visą svetainės garsą akimirksniu.
Kognityviniai sutrikimai: mes naudojame paieškos sistemą, susijusią su „Wikipedia“ ir „Wiktionary“, leidžiančią žmonėms su kognityviniais sutrikimais iššifruoti frazių, inicialų, šnekamosios kalbos ir kitų žodžių reikšmes.
Papildomos funkcijos: mes suteikiame vartotojams galimybę keisti žymeklio spalvą ir dydį, naudoti spausdinimo režimą, įgalinti virtualų klaviatūrą ir daugelį kitų funkcijų.
Suderinamumas su naršyklėmis ir pagalbinėmis technologijomis
Mes siekiame palaikyti kuo platesnį naršyklių ir pagalbinių technologijų spektrą, kad mūsų vartotojai galėtų pasirinkti geriausiai jiems tinkamus įrankius, su kuo mažiau apribojimų. Todėl mes labai stengiamės užtikrinti, kad būtų palaikomi visi pagrindiniai sistemos, sudarančios daugiau nei 95% vartotojų rinkos dalies, įskaitant Google Chrome, Mozilla Firefox, Apple Safari, Opera ir Microsoft Edge, JAWS ir NVDA (ekrano skaitytuvai).
Pastabos, komentarai ir atsiliepimai
Nepaisant mūsų geriausių pastangų leisti kiekvienam pritaikyti svetainę pagal savo poreikius, gali būti, kad kai kurios puslapiai ar skyriai dar nėra visiškai prieinami, yra proceso stadijoje, kad taptų prieinami, arba neturi tinkamos technologinės sprendimo priemonės, kad jie taptų prieinami. Tačiau mes nuolat tobuliname savo prieinamumą, pridedame, atnaujiname ir geriname jo galimybes ir funkcijas bei kuriame ir diegiame naujas technologijas. Visi šie veiksmai skirti pasiekti optimalią prieinamumo lygį, atsižvelgiant į technologinius pasiekimus. Dėl pagalbos, prašome susisiekti su mumis el. paštu olpha@olpha.eu